Patyčių ir smurto prevencijos renginys “Mano jausmai pasakų labirintuose”.

Kauno lopšelyje – darželyje “Malūnėlis” 2020.07.20 – 2020.07.31 dienomis vyko patyčių ir smurto prevencijos renginys “Mano jausmai pasakų labirintuose”. 

Tikslas – stiprinti vaikų supratimą apie  draugystę, bendravimą, perimant tinkamo elgesio modelį iš skaitomų grožinės literatūros ir tautosakos kūrinių.

„Bitučių“ grupės vaikai iliustravo perskaitytas pasakas, auklėtoja Joana užrašė vaikų nuomonę, komentarus:

„Vaišinti reikėjo taip, kad gervė galėtų lesti, o lapė pasiektų dugną“, Barbora apie pasaką „Lapės ir gervės vaišės“.

„Meškinas Rudnosiukas turi parnešti šeimai maisto, bet negali atimti iš bičių viso medaus“, Laurynas apie pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“.

„Blogai padarė Trepsė, kad suplėšė skudurinę lėlę Marytę. Reikėjo susiūti suplėšytą lėlę ir duoti žaisti, nes ji tos lėlės norėjo, kol nebuvo suplėšyta“, paaiškino Mangirdas.

„Meškiukų“ grupės vaikai iliustravo A.Matučio kurinį „Tuoj ir rytoj“. Gerai įsiminė patarlę „Ką gali daryti tuoj, niekad nesakyk rytoj“.

„Drugelių“ grupės vaikai prisiminė, kaip svarbu nepamiršti mandagumo žodžių „prašau“, „ačiū“, „atleisk“, „atsiprašau“ bendraujant su draugais. Patys bandė kopijuoti žodžius. Šypsena, pagarba, dėmesys gerina draugystę.

„Boruželių“ grupės mažieji iliustravo patikusią lietuvių liaudies pasaką „Lapė gudragalvė“.

 Tėvai ir ugdytojai gali išspręsti daugelį problemų.

  • Teigiamas auklėjimas. Tai mokymas teisingų įpročių, skatinimas būti dėmesingiems kitų atžvilgiu.
  • Vaikai, kurių tėvai yra mylintys savo šeimą ir nustato teisingas bendravimo taisykles, užauga atsakingais žmonėmis.
  • Vaikai didžiąją dalį veiksmų išmoksta mėgdžiodami suaugusius. Nuolat prarasdami savitvardą, keikdamiesi, puldinėdami kitus tėvai gali savo vaikus išmokinti lygiai taip pat elgtis. Jei pasielgėte netinkamai, suklydote atsiprašykite ir paaiškinkite, kodėl poelgis buvo blogas.

 

Font Resize
Skip to content