lapkričio mėnuo

Lopšelio grupės auklėtojos Irena Hilda Balandžiuvienė, Virginija Dūdėnienė, Vida Kravcovienė, Gailutė Rupeikienė sukūrė ir įgyvendina projektą „Lėlyčių Doros ir Mildutės pamokėlės“. Ankstyvasis amžius tai – pažinimų ir atradimų etapas, projekto metu norima kuo žaismingiau įtraukti vaikučius į ugdymo procesą. Dvi lėlytės – Dora ir Mildutė – padės mažiesiems susipažinti su piešimo technikomis, mokys stebėti aplinką, gamtą, ugdys savarankiškumo įgūdžius, draugiškumą, žais ir suteiks džiugių akimirkų.

Įstaigos vyr. slaugytoja – dietistė Laimutė Kvietkauskienė parengė edukacinę – praktinę pamokėlę „Švarūs dantukai – graži šypsena“, kurios metu įvairaus amžiaus ugdytiniai yra supažindinami su dantukų ligų priežastimis ir profilaktika. Vaikai praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Rinko konkurso „Gražiausia šypsena“ nugalėtojus. Keliaujanti edukacinė – praktinė pamokėlė vyko 2013 m. lapkričio 4-8 d.d.

Lapkričio 14-15 d. lopšelyje – darželyje „Malūnėlis“ vyko tradicinis šaškių turnyras „64 langeliai“. Turnyras vyko 2 etapais: žaidė pradedantys ir pažengusieji turnyro dalyviai. Pradedančiųjų lygyje nugalėtojais tapo: I vieta Rokas Indriūnas „Pelėdžiukų“ grupė, II vieta Henrikas Tamulynas „Pelėdžiukų“ grupė, III vieta Amanda Venckutė „Meškiukų“ grupė. Pažengusiųjų lygyje nugalėtojai: I vieta Orinta Ivanauskaitė „Pelėdžiukų“ grupė, II vieta Lukas Laucevičius „Saulučių“ grupė, III vieta Nojus Ališauskas „Pelėdžiukų“ grupė.

Lapkričio 13 d. įstaigoje vyko „Žibintų šventė“, kurios metu vaikučiai su tėveliais gamino žibintus, susitiko su personažais Martynu ir Ožka, buvo pasveikinti darželyje esantys Martynai. Vaikai sužinojo apie šventės kilmę ir papročius, vyko eisena su žibintais aplink darželio pastatą, tėvai leido dangaus žibintus. Po šventinės eisenos „Bitučių“ grupės auklėtojos su ugdytinių tėveliai ir vaikais vakarojo „Žibintų šviesoje“ linkėdami vieni kietiems vidinės žmogaus ugnies ir šilumos, žaidė žaidimus, vaišinosi arbata, gardžiais pyragais.

Lapkričio 28 d. „Saulučių“ grupės vaikai drauge su tėveliais pramogavo sportinėje pramogoje „Žaiskime, sportuokime“. Veikla vyko poromis – vaikas ir mamytė/ tėvelis. Tėveliai su vaikais atliko pratimus, žaidė su balionais. Linksmai rungtyniavo, pūtė ir sprogdino balionų fejerverkus.

Projektas „Vanduo – gyvybės šaltinis“

Lopšelyje – darželyje „Malūnėlis“ 2012 11 26 – 2013 11 30 vyko projektas „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Projekto organizatoriai – priešmokyklinio ugdymo pedagogės Milena Juraškienė ir Dalia Plukienė, direkt. pav. ugdymui Erika Kladko. Projekto koordinatorė direktorė Laima Krajašienė. Projekte dalyvavo kūno kultūros pedagogė – metodininkė Edita Meilutė Dekstienė, muzikos mokytoja – metodininkė Rasa Zavistanavičienė ir net 8 grupių vaikai su pedagogėmis:

„Ežiukų“ priešmokyklinės gr. vaikai ir pedagogės M.Juraškienė, D.Plukienė;

„Saulučių“ priešmokyklinės gr. vaikai ir pedagogės G.E.Kukliauskienė, G.Babinskienė;

„Bitučių“ gr. vaikai ir pedagogės J.Olšauskienė, L.Kavaliauskienė;

„Voveriukų“ gr. vaikai ir pedagogės V.Seiluvienė, O.I.Kustienė;

„Meškučių“ gr. vaikai ir pedagogės L.Tirlikienė, R.Lazauskienė;

„Boružėlių“ gr. vaikai ir pedagogės A.Luotienė, I.Kairienė;

„Pelėdžiukų“ gr. vaikai ir pedagogės V.Birgiolienė, D.Plukienė;

„Kiškučių“ gr. vaikai ir pedagogė V.Kavalenkovienė.

Projekto įvairių veiklų metu buvo siekiama – įgyti kuo daugiau žinių apie vandenį, jo svarbą žmogui ir gamtai. Siekėme išugdyti elementarius aplinkosauginius įgūdžius.

Organizuojant šį projektą buvo siekiama įgyvendinti tokius uždavinius:

atrasti kuo vanduo svarbus žmogui, gyvūnams, augalams;

tyrinėti, eksperimentuoti, atlikti bandymus su vandeniu;

įgytas žinias pritaikyti įvairioje kūrybinėje, žaidybinėje ir praktinėje veikloje;

įtraukti tėvelius į projekto įgyvendinimą.

Projekto paskirtis – žinių apie vandens reikšmingumą įgijimas ir aplinkosauginių įgūdžių ugdymas.

Projekto metu vaikai su pedagogėmis atliko pačius įvairiausius eksperimentus:

„Skęsta – plaukia“;

„Pizos bokštas“;

„Kristalų auginimas“;

Eksperimentai su vandeniu įvairiu metų laiku: vasara su smėliu ir vandeniu, žiema – kaip sniegas reaguoja į mūsų rankų šilumą, į patalpos temperatūrą, kas atsitinka.

Darėm vitražus – naudodami vašką ir vandenį, degustavom 4 rūšių mineralinį vandenį, auginom ir prižiūrėjome“oliziuką“ (kiškutį, kurį laistėme ir jam užaugo „plaukai“ – žolė), auginome ir ragavome pipirnes. Mažesnieji projekto dalyviai tyrinėjo kas telpa į puodelį, kas atsitinka jei su šiaudeliu pūti į vandens sklidiną stiklinę, patys pasigamino ir pūtė burbulus. Tyrinėjo ir skaitė kartu su pedagogėmis įvairią literatūrą – tiek grožinę, tiek mokslinę.

Projekto metu vykome į ekskursiją – Kauno Marių regioninį parką Dubravos miške. Kartu su miškininkais – ekskursijos vadovais tyrinėjome pelkių augmeniją, grožėjomės gamtovaizdžiu.

Vaikai projekto metu tyrinėjo vasaros lietų ne tik stebėdami jį pro langą, bet ir bėgiodami po lauką su savo skėčiais. Vaikai patyrė ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir tyrinėjo lietaus savybes, ypatumus.

Vaikai kartu su pedagogėmis sukūrė kryžiažodį vandens tematika, pasigamino „Gamtos reiškinių stebėjimo“ kalendorių, kiekvieną dieną – du mėnesius – žymėjo oro kaitą.

Išvada – projekto metu vaikai įgijo naujų žinių, praktinių įgūdžių, pradėjo formuotis vertybinės nuostatos kodėl reikia tausoti aplinką, vandenį. Sužinojo kuo vanduo svarbus žmogui, gyvūnams, augalams. Džiaugiamės, kad tėveliai buvo aktyvūs projekto dalyviai, atnešė pedagogėms įvairios literatūros apie vandenį, kurią galėjo panaudoti veiklų metu. Pasiuvo rūbelius spektakliui „Lašelio kelionė“, kurį rodėme projekto pabaigoje darželio bendruomenei ir tėveliams.

Font Resize
Skip to content